Doküman No
ATF.TL.0025
Yayın Tarihi
02.10.2019
Revizyon Tarihi
15.09.2022
Revizyon No
2
Hazırlayan
Birim Kalite Komisyonu
Onaylayan
Deken

1.Sorumlular

2.Uygulama

2.1.Genel Güvenlik ve Kullanım

1.Elektrikli Sinek Öldürücü cihaz, böcekleri yakalamak için yapışkan bir levha üzerine çeker. Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlara takılan tüpler UV ışığı üretir. Bu insanlar tarafından görülemez, ancak yeterince güçlü ise uçan böcekleri cezbeder. UV ışığı içerisindeki böcekleri çektiğinde yapışkan levha onları yakalar ya da ekipmanın içindeki yüksek voltaj ızgaraları onları öldürür. Mavi ışıklı floresan lambalar başarısız olsa bile ızgara görev yapmaya devam eder.

2.Kullanıcıların, cihazın takıldığı fişle başka bir ekipman kullanmalarını önlemek için cihazı daima sigortalı elektrik akımı beslemesi yapılmalıdır.

3.Elektrikli Sinek Öldürücü, yiyecek hazırlama alanlarının üzerine veya yakınına yerleştirilmemelidir. Öldürülen sineklerin bir bölümünün gıda ve çalışma yüzeylerine düşmesini engelleyiniz.

4.Temizlik ve Bakım

5.Elektrikli Sinek Öldürücü cihazlar özel ekipman parçalarıdır. Bu nedenle, bakımın yetkin bir haşere kontrol teknisyeni tarafından yapılması iyi olur. Tüm uçan haşere öldürücüleri için yetkili bir haşere kontrol şirketi ile rutin bir bakım sözleşmesi yapılması önerilir.

6.Mor ışıklı floresan lambaların etkinliği hızla bozulduğundan, bunlar hala tatmin edici görünseler dahi yılda en az bir kez değiştirilmelidir.

7.Kir, toz ve böcek döküntüleri UV ışını engelleyecek ve ünitelerin etkinliğini azaltacaktır. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmelidirler.