Doküman No
TBMYO.TL.0128
Yayın Tarihi
22.08.2019
Revizyon Tarihi
12.09.2022
Revizyon No
2
Hazırlayan
Birim Kalite Komisyonu
Onaylayan
Müdür

1.Sorumlular

 Bu talimatın uygulanmasından Tolga AKDEMİR  sorumludur.

 

2.Uygulama 

  1. KMACS5 çok az kullanıcı bakımı gerektirir. KMACS5 düzgün bir bakım ile yıllar boyunca hizmet verebilir.
  2. Günlük olarak.KMACS5'in boyunluklarına bağlı yüksek basınç kamçılarını yıpranma ihtimaline karşı kontrol edin.
  3. Her kullanımdan sonra kasa, iç paneller, yüksek basınç hortumları nemli bir bez ile silinmelidir.O-ringleri korumak için koruyucu sprey kullanılabilir. Asla spreyi direk olarak sıkmayınız.
  4. Yaklaşık her 6 ayda bir, yüksek basınç hortumları Armor-All veya farklı koruyucu spreyler ile korunmalıdır.
  5. Yılda bir kez KMACS5 Regülatör, Seçici valf, derinlik ölçerin kalibrasyonunun yapılması amacıyla yetkili servise gönderilmelidir. Bu ünite özellikle derin dalış, dekompresyonlu ve tekrarlayan dalışlar için kullanılır.
  6. Pili Değiştirme ;
  7. KMACS5 Komünikasyon cihazı ile birlikte kullanılan batarya çok güvenli ve uzun yıllar hizmet verebilir.KMACS5'in bataryasını içinde bırakmak ve saklamak bataryanın arızasına neden olabilir. Batarya depolanmadan önce önce tamamen şarj edilmelidir. Jel bataryalar mükemmel bir raf ömrüne sahiptir ve depolanmadan önce şarj edilir.
  8. Pili değiştirmek için komünikasyon panelinin sabitleyin ve vidalarını çıkarın. Eğim panelini çıkarın ancak kapaktan çıkarmayın. Pil Velcro(Cırtcırt) ile desteklenir. Arka tarafa ulaşmak için paneli ve pil destekleyin. Paneli kaldırın ve Pili yenisiyle değiştirin.
  9. Büyük panelin arkasındaki pili Velcro(cırtcırt) ile sabitleyin, kabloları bağlayın paneli normal konumuna geri döndürün. Paneli tutun ve vidaları takın ve bu işlemi yaparken işlem sırasına dikkat edin.